Tradiční akce, pořádaná řadu let místním modelářským klubem, odstartovala dopolední ukázkou zmenšenin letadel, tanků či lodí u rybníku v zámeckém parku. Odpolední program se pak odehrával na letišti u lesa Brabenec. Své umění zde početnému houfu diváků představili kromě regionálních modelářů i nadšenci z Pardubic, Hradce Králové, Prahy nebo Brna. Celkem se do Krkonoš sjelo více než sedmdesát modelářů. „Pro organizační tým je to sice tvrdá práce, ale diváci jsou vždycky spokojení. Hlavně pro ně to děláme, aby viděli, co všechno modeláři dokáží a co umějí,“ sdělil za pořadatele Ladislav Koudelka.

Návštěvníci si v neděli navíc mohli zblízka prohlédnout skutečné letadlo. Novinkou letošního ročníku bylo vystoupení dvou amatérských vrtulníků pro jednu osobu. Stroje do Branné dorazily z vrchlabského letiště. Velké pozornosti se těšila závěrečná exhibice dvouplošníku a akrobatického speciálu české výroby Z–50. Pro zájemce byl po celý den k dispozici rovněž stánek s modelářskými potřebami.

„Leteckých dnů je dneska v republice už hodně, ale Krkonošská show má jméno. Zájem lidí v okolí je tradičně obrovský. Vždyť to děláme už dvacet sedm let,“ dodal Koudelka. Prvních deset ročníků proběhlo pod názvem Létáme pro Vás. Po revoluci však došlo ke změně názvu. (top)