Už jen poslední detaily stačí doladit u připravované smlouvy mezi Hradcem Králové a společností Moutfield tak, aby ve městě zůstala extraliga ledního hokeje minimálně do roku 2025. Na pondělní schůzce se na tom domluvili zástupci města s prezidentem klubu Miroslavem Schönem.

„Výstupem naší schůzky bylo ujištění od pana Schöna, že i on má zájem na dalším šestiletém pokračování naší vzájemné spolupráce. Novou smlouvu připravujeme tak, aby byla do června hotová,“ uvedl po pondělním setkání primátor města Zdeněk Fink. Podle něj by se nový pakt měl dostat na plénum jednání zastupitelů v květnovém, popřípadě červnovém zasedání. „Nechceme to tak úplně honit, ale už ladíme jen detaily, kdy jsme si stanovili pravidla hry, jak by nová smlouva měla vypadat,“ dodal primátor, který při úterním zastupitelstvu zvedl ruku pro více než 20 milionovou dotaci na nadcházející sezonu.

Kolik dá radnice na příští sezonu
Extraliga:
Dotace na „A“ mužstvo - 13.700.000 korun
Pronájem ledových ploch pro tréninky a zápasy - 1.300.000 korun

Akademie ČSLH:
Mládežnická družstva - 5.500.000 korun
Pronájem ledových ploch pro tréninky a zápasy - 4.220.000 korun

Na příští hokejovou sezonu přitečou do hradeckého hokejového klubu z městské kasy opět miliony. Na svém úterním zasedání to schválili hradečtí zastupitelé. Hokejový klub, včetně mládeže, se tak může těšit na zhruba 21,5 miliony korun. Jen na „áčko“ přikleplo město 13,7 milionů korun. Další miliony dá Mountfield a sponzoři.

Podle místopředsedy představenstva hokejového klubu za hradeckou radnici Martina Soukupa bude i příští sezonu hradecký klub operovat s rozpočtem kolem sto milionů korun. „Nepůjdeme však cestou, jakou jsme šli tuto sezonu, kdy jsme investovali do zvučných a nákladných jmen. Naším cílem je vybudovat stabilní kádr, kam bychom chtěli postupně zabudovávat více úspěšných mládežnických hokejistů. Nicméně i tak chceme kádr na příští sezonu doplnit o některé zkušené hráče,“ uvedl Martin Soukup. Podle něj by se mladí hráči měli učit od zkušených matadorů. Která slavná jména do klubu, který se bude skládat kolem Petra Koukala, do klubu přijdou, však nechtěl Martin Soukup prozradit.

V kuloárech se sice mluví o příchodu Romana Červenky, ale ani toto jméno nechtěl Martin Soukup komentovat. „Počkejte si do května, kdy postupně budeme jména odtajňovat,“ uvedl místopředseda představenstva, který nechtěl poodkrýt ani případný soupis hokejových sponzorů. „Mohu jen říci, že hradecký hokejový klub je pro sponzory dobrou značkou a o náš klub je zájem,“ dodal Martin Soukup.