Po pěti letech postupné rekonstrukce dostala smuteční obřadní síň na kuklenském hřbitově novou podobu. Čelní stěnu pokrývá opravená fasáda zhotovená ve žlutých odstínech.

„Neviditelné“ práce skončily

„Ačkoliv se tady za pět let proinvestovaly už téměř tři miliony korun, předchozí práce nebyly moc vidět. Dělaly se tady rekonstrukce střechy, stropu, toalet pro veřejnost i zázemí pro personál na další práce. Toto je ale na první pohled viditelná změna,“ uvedl Martin Strejc, který zajišťuje provoz rozlučkové síně. Nová fasáda je však zatím jen na čelní stěně, ostatní tři přijdou na řadu v příštím roce. Podle nájemce rozlučkové síně je zdržení způsobeno technickými problémy. Původně totiž vlastník, tedy církev, počítal s tím, že novou fasádu zhotoví na celém objektu ještě letos.

Ani fasádou však postupná rekonstrukce síně nekončí. Výměna čeká chladicí soustavu včetně regulace, což je podle Martina Strejce otázkou příštích dvou let. V plánu je rovněž výměna dveří nebo mramorového obložení a osvětlení katafalku i další práce. Výměna čeká rovněž prosklenou stěnu. „Kdy přijde na řadu, zatím nevím. Je to oříšek, musíme najít nejvhodnější způsob řešení. Každopádně chceme i nadále zachovat co největší průhled ven do přírody,“ prohlásil Martin Strejc.