Děti ale léto netráví jen v družině, jezdí také na různé výlety. Tábor je určen pro žáky všech hradeckých škol. „Každý týden jich je na táboře kolem stovky," uvedla vedoucí školní družiny Jana Kolmanová.

Ve čtvrtek si děti užily loutkové představení Pirátská pohádka v podání šermířské skupiny Pernštejni. Kluci a holky si na táboře také zahrají golf nebo si prohlédnou dravce. „V úterý jsme se byli podívat na zámku Staré Hrady, příští týden vyrazíme třeba do Častolovic," popsala další činnosti dětí Jana Kolmanová.

Některé dny na táboře se nesou ve znamení sportu či angličtiny. Žáci se tedy na táboře nejen pobaví, ale také prohloubí své dovednosti a znalosti. Tento týden si děti zakoušejí atmosféru olympiády. „Děti soutěží v disciplínách trojskok, hod oštěpem, skok do dálky a překážkový běh," řekla Jana Kolmanová.

Žáci na tábor přicházejí o půl sedmé ráno a domů jdou zhruba o půl páté odpoledne. V družině tedy nespí. O víkendu se ale o dítě musejí postarat rodiče či babičky, tábor totiž funguje jen od pondělí do pátku. O příměstský tábor je podle Jany Kolmanové každý rok velký zájem.

Za jeden den na táboře rodiče zaplatí pětatřicet korun, za oběd si musejí ještě doplatit. Na tábor se hlásí dopředu, pokud je ale zrovna místo, není problém dítě přijmout třeba uprostřed prázdnin. První informace o dalším táboře si rodiče přečtou na školním webu už v únoru.   (mih)