Zajímavé kousky s sebou přivezl Josef Zima z Cerekvice nad Bystřicí. „Různě kutím. Dělám do pionýrů, doma jich mám asi dvacet. Mám i hasičskou motorku, za níž vozím stříkačku,“ pochlubil se.

Kromě vlastní úpravy Jawy představil také pionýra se sajdkárou v barvách Veřejné bezpečnosti – rovněž z vlastní dílny. „Stroj byl pomalý, nedohonil pachatele ujíždějícího na kole. Výroba byla zastavena na příkaz prvního tajemníka UV KSČ,“ zažertoval si.

Ke „stroji“ oblékl uniformu VB, stejnou sehnal i pro manželku, ale lehké to prý nebylo. Na místě značky je symbolický letopočet 1989.

"V těchto uniformách nás honili. Já byl v Občanském fóru. Táta mi říkal, že jsem blázen, jestli se to neotočí, zavřou tě. Dopadlo to dobře," zavzpomínal.

K nejunikátnějším kouskům mezi automobily patřil ten, který přivezl jeho majitel až od Uherského Hradiště. 360 kilogramů vážící závodní dvouválcový vůz Aero Minor Sport pochází z roku 1950 a může jet až 140kilometrovou rychlostí. Vyrobeno bylo pouhých osmadvacet kusů. Do dneška se dochovalo asi jen pět.