„V současné době jsme ve stádiu, kdy je nám předávaná celá stavba. Jsme uprostřed kolaudačního řízení, už se dolaďují jen detaily, každopádně 4. září zahájíme výuku,“ slibuje ředitel školy Petr Lehký.

Práce trvaly víc než rok a magistrát zaplatí za rekonstrukci a přístavbu pavilonu 74 milionů korun. Budova má nově i skleněný výtah. V novém patře jsou pak specializované učebny fyziky, chemie, přírodopisu a IT.

Juniorky vybojovaly zlato, dívky ze seniorské kategorie bronz.
Mažoretky z Hradecka jsou mistryně světa. Čekalo je přivítání v Chlumci

„Přiblížili jsme se 21. století stran školy. Pro nás je důležitý prostor. Doteď jsme neměli odborné učebny, neměli jsme žádné zázemí nejen pro děti, ale i pro učitele, a tím pádem bude komfort výuky daleko větší,“ vysvětluje Petr Lehký.

V minulém školním roce muselo 240 dětí z druhého stupně dojíždět za výukou do školského areálu V Lipkách v centru města. Teď se opět vrátí do Malšovic. Ještě tento týden začne na škole i rekonstrukce venkovních sportovišť.

Hradecká ulice.
V krajském městě začíná oprava chodníků v Hradecké ulici, hotovo bude do října

„Předělané bude hřiště na basketbal, víceúčelové hřiště a opraví se běžecká dráha. Sportoviště doplní i nový prostor pro vrh koulí a stoly na stolní tenis,“ popsala mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Rohlíčková.

Sportoviště mají být hotová na podzim.