Parkovacích míst na hradeckých sídlištích je po celém městě nedostatek. Podobná situace panuje také v Hrubínově ulici na Pražském Předměstí.

Město tam nyní rekonstruuje parkoviště. Problém je ale  kvůli jiné věci. „Současný návrh sníží faktický počet parkujících na 67 a z toho jsou čtyři místa pro vozíčkáře. To znamená, že po dokončení v lokalitě zaparkuje o dvacet vozidel méně," uvedl Jindřich Gloser, obyvatel přilehlého domu.

Míst vznikne opravdu méně a důvodem jsou přísnější normy, která počítají s většími vozidly. Vodorovné značení musí být tudíž širší. Také silnice za domem, kde nyní vozidla parkují, má sloužit k eventuálnímu příjezdu Hasičského záchranného sboru.

„Dále je třeba se ptát, proč k tomuto řešení došlo tak rychle a bez finálního projednání s dotčenými subjekty," dodal Jindřich Gloser.

„Rekonstrukci parkovacích míst projednával již můj předchůdce od roku 2007. Právě v tomto roce město dostalo od komise místní samosprávy souhlas s rekonstrukcí, která předtím prodiskutovala situaci s místními obyvateli. Bydlím nedaleko, takže vím, jaký neutěšený stav tam nyní je a plně chápu jejich požadavky," vysvětlil Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro investice.

Dodal, že dokumentace k rekonstrukci visela od 18. ledna 2008 v domě s číslem popisným 1465. S podobou parkoviště se tedy mohli lidé seznámit již před čtyřmi lety.

Celková cena rekonstrukce parkovacích ploch bude stát čtyři miliony korun. „Zapracovali jsme všechny požadavky komise místní samosprávy a dospěli jsme s ní k dohodě," řekl Jindřich Vedlich.

Podle jeho slov nemá město možnost diskutovat individuálně s každým občanem. K těmto debatám vznikly komise místních samospráv, které jsou poradním orgánem radnice.

Práce za domem v Hrubínově ulici již pomalu započaly a na novém parkovišti by první automobily měly zaparkovat na začátku srpna.