První zájemci o dvě pružinové houpačky, lanovku, lezeckou pyramidu či houpačku 
ve tvaru hnízda již odzkoušeli nové dětské hřiště. To vyrostlo ve Svatojánské ulici 
v Podzámčí na podnět komise místní samosprávy. Jelikož se tamní sídliště trvale rozrůstalo a dětské hřiště stále chybělo, jsou místní obyvatelé s novými herními prvky pro své ratolesti nadmíru spokojení.

Hradec Králové – O nutnosti vybudovat v Podzámčí dětské hřiště si byl vědom 
i Vlastimil Ondráček z Technických služeb Hradec Králové: „Hřiště v této lokalitě chybělo a jeho vybudování jsme tudíž považovali za žádoucí." Zřizovatele neodradila ani poměrně vysoká pořizovací cena, která se nakonec vyšplhala na takřka dva miliony korun.

Na své si zde přijdou jak děti mladšího věku, kteří ocení především různé houpačky, ale i starší ratolesti, které se vydovádí na lezecké pyramidě či oblíbené lanovce.

Na řadě je Roudnička

Zhruba se stejnými náklady počítá město pro vybudování podobného hřiště 
v nedaleké Roudničce. To by mělo vyrůst ve sportovním areálu v ulici k Polabinám. Právě zde mají děti k dispozici pouze malý herní plácek u pohostinství poblíž točny autobusů, což není nikterak bezpečné místo.

Momentálně je vypsáno výběrové řízení, přičemž o jeho vítězi se má začít rozhodovat příští týden. Pokud pak vše půjde podle plánů, mohly by děti začít využívat herní prvky na podzim.

K dispozici i fit prvky

Těšit se však nemusí jen zástupci nejmladší generace, ale i starší obyvatelé Roudničky. Město totiž počítá 
i s pořízením fitness strojů, které jsou kupříkladu poblíž domu Harmonie ve velké míře využívány právě seniory.