Hluk z Festivalparku. Zničené fasády domů spreji neukázněných návštěvníků některých akcí, které se konají na blízkém královéhradeckém letišti. Tyto a další problémy trápí obyvatele Pouchova. Ve středu večer své námitky předložili představitelům města na veřejné schůzi.

„V létě se každý víkend na letišti něco děje. Nemůžu si v klidu ani vypít kafe na zahrádce. Když je Hip hop kemp, tak si musím také chránit majetek,“ rozčiloval se jeden z místních občanů.

Právě tato hudební akce je největším trnem v očích lidí bydlících nedaleko areálu. Naopak se většina přítomných shodla, že Rock for People nevadí. „Tento festival je zařazen mezi tři nejlepší evropské festivaly. Což je velmi dobrá vizitka pro město. Chápu, že když jim hraje muzika do oken, tak jsou naštvaní. Prosím je o trochu shovívavosti. Měli by být hrdí, že jsou občany města, které pořádá takový festival,“ uvedl Deníku Josef Krofta, náměstek primátora.

Nadějí pro místní by mohla být smlouva s provozovatelem areálu, která by zohledňovala podmínky konání festivalů a dalších akcí. „Materiály se připravují a samozřejmě přizveme také zástupce komise místní samosprávy dotčených městských částí,“ dodal Josef Krofta.

Problémem je také chybějící chodník, který by zaručil bezpečný průchod k bočnímu vchodu letiště u silnice směrem na Předměřice nad Labem. Radnice o stavbě bude ještě diskutovat.