„Dva mě drželi a třetí mě kopal do hlavy," popsal nejbrutálnější část útoku. Policie zásah vyšetřuje pro podezření 
z výtržnictví.

Průšvih začal jeho roztržkou s Luďkem Pečenkou, někdejším fotbalistou Hradce.

„Dva chlapi se tam strkali. Ochranka je má roztrhnout, zklidnit a odvézt. Nemá nikoho mlátit. Bylo to hnusný," pronesl primátor Zdeněk Fink, jenž stál hned vedle inkriminovaného místa.

Začátek incidentu je oběma stranami reprodukován jinak. Hokejový klub napsal 
v prohlášení:  „Co se týká konkrétního pochybení jednoho
z nich, byť se jednalo o napadení jeho příbuzných, jeho reakce je nepřípustná." Napadený zareagoval: „Prý jsem strkal do nějaké dívky. Tomu se směju, dělají si alibi."

Rozmíška mezi dvěma pány trvala nějakých patnáct vteřin, poté se do hry vmísila ochranka. V tu chvíli začala mela. Dvojice letěla po schodech dolů (událost se stala 
v sektoru na stání), pořadatelé pak čtyřicetiletého muže zmlátili.

„Není možné aby si někteří chudáci s třemi bundami na sobě hráli na policejní těžkooděnce," napsal na facebookové fórum hokejového klubu fanoušek Petr Gottwald.

„Rychle mě chtěli dostat z dosahu kamer. Pak jsem jen viděl kožené boty, co mě kopou do hlavy. Je zázrak, že žiju," řekl zraněný.

Šéf agentury, od níž si klub pořadatele najímá, v sobotu vinu nepřiznal. „Chceme, aby hokej byl hra pro celou rodinu, to je směrodatné," řekl Michal Beránek TV Nova.

V neděli však klub oznámil, že zásah byl neadekvátní a 
s některými Beránkovými podřízenými se rozloučí.

Klub: Nepřípustné
Z prohlášení Mountfieldu HK:„Klub deklaruje, že se neztotožňuje s intenzitou a způsobem zásahu některých členů pořadatelské služby. Co se týká konkrétního pochybení jednoho 
z nich, byť se jednalo o napadení jeho příbuzných, jeho reakce je nepřípustná, neadekvátní a neprofesionální. Vedení zajistí, aby ti, kteří nezvládli páteční incident, již nepůsobili v této funkci. Klub také udělí pořadatelské službě finanční pokutu."