Z Hradecka

Hradec Králové odhlasoval přesun hokejové extraligy z Českých Budějovic: Ostře sledovaným bodem programu v rámci úterního jednání hradeckého zastupitelstva města bylo hlasování o vpuštění hokejového klubu z jihu Čech do krajské metropole. Návrh nakonec prošel hladce, neboť pro něj zvedlo ruku šestadvacet přitomných ze třiatřiceti. Bližší okolnosti se budou upřesňovat v dalších dnech.

Neopatrný zloděj se přijel s lupem pochlubit až na služebnu policie: Z krádeže, porušování domovní svobody a nedovoleného ozbrojování se sazbou až osm let natvrdo byla obviněna dvojice kumpánů – devatenáctiletý mladík ze Zdobnice na Rychnovsku a 25letý muž z Králík. Prvně zmíněný si za svou diletantskou neopatrnost, kvůli které se vlastně omylem sám přijel udat, nyní může sypat popel na hlavu.

Ze sportu

Hotovo! Hradec má extraligu. Zastupitelé města schválili přesun HC Mountfield, rozpočet klubu bude až 70 milionů korun: „Z jejich strany (HC Mountfield) šlo o víkendu 
o poslední slovo. Návrat do Budějovic už není možný. Jednak jsme se v Hradci už k něčemu zavázali, ušli jsme už kus cesty a za druhé změna postojů naprosto postrádá smysl," tvrdí Martin Soukup, náměstek primátora a předseda představenstva hokejového klubu Královští lvi.