Z Hradecka

Město má páku na ABD. Led bude, jejich obstrukce nevadí: Je to únavné jak mexická telenovela se všemi pány jménem Juan a dámami Esmeraldami. Spor Hradec vs. ABD Invest, společnost, která má dlouhobě v pronájmu místní zimní stadion. Pátek však nebyl tuctový, soud vydal předběžné opatření, které zaručuje, že sezona extraligového týmu Mountfield HK začne podle předpokladů.

Fašisti, Rusové – a teď stromy. Dukelská je dál druhé centrum: Kolik má Hradec vlastně klíčových míst, které se dají považovat za centrum? Velké náměstí, Ulrichák… A také oblast kolem Centrálu. „Když fotil můj tatínek tuto ulici, byla jedna z hlavních v celém v Hradci," říká paní Geldnerová, jež přispěla do cyklu Deníku nazvaného Jak se měnil Salon republiky.

Ze sportu

Nastal čas zvítězit. Východočeši, už zaberte!: Konec hazardu s rolí favorita soutěže, konec bodového výprodeje. Fotbalisté Hradce Králové nutně potřebují zabrat proti Táborsku. Tři body! Nic jiného se za úspěch nepovažuje. Po dvou kolech jsou „votroci" s jedním bodem na desátém místě Fotbalové národní ligy. A to je málo.