Z Hradecka

Čtveřici statečných ocenil  primátor: Měla to být služba jako každá jiná. Čtyři strážníci jeli ve služebním vozidle po Tyršově mostu, když si jeden z nich všiml ležícího muže na náplavce u Labe. „Ihned jsme otočili vozidlo a jeli k němu. Kolegové k muži vyběhli a zjistili, že je promodralý. Rovnou zahájili masáž srdce a zavolali jsme záchrannou službu. Pán se nemohl nadechnout, ale díky školení u záchranky jsme věděli, co dělat," popisuje situaci strážník Lukáš Pirkl.

Školy jsou konečně bez azbestu: Hned čtyři základní školy, tři v Hradci Králové a jedna v Třebechovicích pod Orebem, prošly o prázdninách rozsáhlými opravami kvůli nebezpečnému azbestu. Opravy škol začátek výuky neovlivní. V hradeckých ZŠ Pouchov, ZŠ Štefánikova a v třebechovické ZŠ se opravovaly celé pavilony, v ZŠ Nový Hradec Králové tělocvična.

Ze sportu

Brankáři v čele s Lindrem pomáhali dětem: Druhý tréninkový den v Brankářské fotbalové škole Vojtěcha Marečka byl ve znamení charitativní akce. Na pondělní trénink v Třebši dorazilo dvacet mladých brankářů a jedna brankářka. Vstup na trénink byl dobrovolný a výtěžek bude věnován oddělení dětské onkologie v Hradci Králové.