Z Hradecka

Pacientům v nemocnici mizí peníze. Ale jsou tu trezory: Ze dvou náhodně vytipovaných pokojů ve Fakultní nemocnici Hradec Králové si zloděj odnesl čtyři peněženky a digitální fotoaparát. Zdravotníci si muže všimli a policisté  ho vzápětí i s lupem našli. Věci se tak opět vrátily původním majitelům. To je jeden z případů se šťastným koncem. Moc často to však nebývá.

Gabriel, Michael a Rafael: Programy, které pomáhají: Dobrovolnictví. V cizině běžně rozšířená praxe, u nás spíše záležitost studentů a mladých lidí. V Hradci ho zprostředkovává třeba Diecézní katolická charita, jejíž dobrovolníci, tedy lidé, kteří věnují svůj volný čas pomoci ostatním bez nároku na finance, chodí od září nově také do hradecké nemocnice.

Ze sportu

Čtyřlístek prvoligistů zavítá na východ Čech: Čtyři východočeské týmy budou ve středu usilovat o postup do osmifinále fotbalového Poháru České pošty. Jejich role však budou těžké, jelikož narazí na celky z nejvyšší soutěže. Jablonec, Slovácko, Olomouc, Znojmo. Ti všichni se představí v regionu. V rámci třetího kola se očekávají atraktivní duely.