Z Hradecka

David Vávra zavítal do „své" knihovny. Jako její průvodce: Jak propojit zajímavé s užitečným? S tím by mohla leckomu poradit knihovna města, jejíž nová ústřední budova ve Wonkově ulici v pondělí lákala na exkurzi s s architektem Davidem Vávrou, který ji navrhl. Zajímavý zážitek, který šlo pořídit formou poukázky, měl i svůj charitativní podtext – výtěžek jde na pomoc handicapovaným.

Chataři uklízejí… Ale do lesa: Skládky nejsou ničím neobvyklým přímo ve městě a ani v lese. „Už nevím, co bychom měli pro občany dělat. Pořádají se svozové dny, máme sběrné dvory. Možná bych zavedl na školách nějaké hodiny, kdy by děti chodily uklízet okolí, aby se k tomu vedly odmalička a třeba něco naučily i své rodiče," přemýšlí Miroslav Hloušek, ředitel hradecké městské policie.

Ze sportu

Předzvěst se naplnila, Kudrna dal gól: Den před zápasem se Zlínem za ním při autogramiádě přišel malý klučina a odříkal mu básničku. Během recitace zaznělo i následující: Dáš gól. Předtucha malého caparta se splnila. Hokejista Jaroslav Kudrna zasadil Zlínu první úder při vítězství hradeckého Mountfieldu 2:1. „Je to můj první gól i bod v sezoně a vlastně i první gól za Hradec v životě. Je sladší o to víc, že nám pomohl k výhře," zářil sedmatřicetiletý veterán.