Z Hradecka

Pohádka! Přesune se půlmaraton do centra?: Superlativy se hrnou na hradecký půlmaraton. Závod, který se poprvé konal v neděli, zapadl přesně do nálady doby. Běh je současným fenoménem – a městská klání se vezou na mohutné vlně popularity. „Pohádková trasa!" napsala na facebookovou stránku pořadatelů Monica Chocová, lékařka z Plzně.

V hlavní roli handicapovaní. Konečně filmy, co mají šťávu: Mental Power. Toto anglické slovní spojení není nic jiného, než název úspěšného filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením s mezinárodní účastí. Pražský festival má mnohaletou tradici. Teď si ho ale můžeme vychutnat i v Hradci Králové v kině Bio Central. Proběhnou tu totiž Ozvěny Mental Power.

Ze sportu

„Nelze říct, že od teď to do brány budeme sypat": Nehoví si v mracích, boty má pevně přikované k zemskému povrchu. Ani pro hokejisty Hradce bombastický mač v Liberci to nezměnil. Jiří Kučera, asistent hlavního kouče Petera Draisaitla, je prostě takový. „Nechci to přeceňovat, ani podceňovat," pokrčí rameny namísto vzletných prohlášení, které by si za současného stavu mohl s přehledem dovolit.