Z Hradecka

Kruhák u ČKD uzavřou opravy. Jeďte jinou trasou: Před více než deseti lety se jí v Hradci Králové říkalo křižovatka smrti, teď je z ní bezpečnější kruhový objezd u ČKD. Jde o důležitý tah, protínají se tam tahy směrem od Prahy na Jičín, Jaroměř, Náchod či Trutnov. Teď zamotá hlavu řidičům, bude se totiž opravovat.

Odborníci varují: Porody doma jsou rizikem pro ženu i dítě: Odborníci varují před riziky a možnými následky pro ženu i dítě, některé ženy jsou naopak pro. Řeč je o domácích porodech, ze kterých se v poslední době stala velká kauza. Řeší ji dokonce Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Dvě Češky si stěžují, že nemohly rodit doma.

Ze sportu

Supervíkend se blíží, horečka graduje: Téma číslo jedna v Hradci Králové? Volby? Ne, hokej! Minimálně pro nadcházející víkend to bude platit. Jména rivalů lákají do hlediště davy. Pokud na zimáku potkáte někoho, koho byste na tam zrovna nečekali, nebuďte překvapení. Taktedy: už v pátek Plzeň, úřadující šampion, v neděli Sparta s nejnabitějším kádrem v lize. Hokejisty Mountfieldu čeká supervíkend! A jeho fanoušky také.