Z Hradecka

Děti ze speciálky: Tři potěšení: 72 hodin, tedy tři dny. To je název akce České rady dětí a mládeže. „Inspirovali jsme se jí," říká Marie Chmelařová, učitelka druhého stupně hradeckých speciálních škol. Tato inspirace pak dala vzniknout třem akcím, návštěvám tří míst. Těmi se staly fakultní nemocnice, domov důchodců a psí útulek.

Parkoviště vyroste – za sedm milionů: Lidé tady parkovali na trávě, na chodníku, prostě kde se dalo. Ale to by se mělo změnit. Rakonstrukce Formánkovy ulice v hradecké Třebši výrazně mění vzhled místa. Hotovo by mělo být do konce roku. Cena? Město zaplatí 7 milionů korun. „Auta tu parkovala neřízeně. Průjezd byl složitý," vysvětluje Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

Ze sportu

Souboj nejlepších střelců: Vaněček vs. Prokeš: Celkem tuctový zápas dostává pikantní příměs. Na trávníku se proti sobě v neděli postaví nejlepší střelci Fotbalové národní ligy – hradecký David Vaněček a frýdeckomístecký Hynek Prokeš. Terče připravit, tihle dva hoši umí pálit do černého. Potvrdí pověst střeleckých zabijáků?