Z Hradecka

Dostavba D11 až do Hradce se odsouvá na jaro, kvůli dodatku: Dostavba úseku dálnice D11 před Hradcem Králové začne zřejmě až příští rok v březnu. Důvodem zpoždění je neuzavřený dodatek smlouvy se stavební firmou. Přitom podle zpráv z března letošního roku se mělo začít několikakilometrový úsek stavět už v dubnu. Na pondělním veřejném slyšení na hradecké Střelnici k přípravě a výstavbě dálnice mluvil Martin Janeček z odboru strategie ministerstva dopravy.

Kampus roste už rok. Hrubá stavba již stojí: Přesně před rokem bylo poklepáno na základní kámen a začala stavba prvního objektu Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy, který by měl sloužit hradecké lékařské a farmaceutické fakultě a úzce spolupracovat i s místní nemocnicí. První z komplexu plánovaných budov kampusu, který vyrůstá na poli před fakultní nemocnicí, by měla být hotová už za několik měsíců.

Ze sportu

Jubilant Ptáček: Klidně zvládnu i 1200. zápas: Před zápasem napochodovala na led celá jeho rodina a dojemně mu přála k významnému jubileu. František Ptáček (38) odehrál proti Spartě 1100. utkání v hokejové extralize! „Občas si sice říkám, že bych uvítal delší pauzu mezi zápasy, ale za tu dobu už jsem si našel cestu, jak svému tělu vyhovět, aby bylo odpočatější na další utkání," uvedl rekordman.