Z Hradecka

Lesní hřbitov je místo pro nové hroby: Hradec nemá místo pro uložení uren. Například na centrálním hřbitově v Kuklenách jsou nyní jen dvě volná místa. Radnice plánuje rozšířit lesní hřbitov u Malšovic, využívá se 
z něj jen třetina. Náklady? Asi 30 milionů. „Na lesním hřbitově se musí vybudovat technické zázemí, kolumbárium, obřadní síň a kanalizace," uvedl hradecký promátor Zdeněk Fink.

Cyklodům se osvědčil. Město chce další, třeba u nemocnice: To je k naštvání. Kolo jsem tu nechala jen deset minut, normálně zamčené a je pryč. Nevšimli jste si něčeho," ptala se nás nedávno v centru města naštvaná mladá žena. Neuplyne jediný den, aby policisté nebo strážníci v ulicích města krádeže kol nevyšetřovali. Cyklisté prý mnohdy situaci podceňují, nepoužívají správné zámky.

Ze sportu

Parádní bitka! Podlešákovi se splašila kladiva: Bitka jako vystřižená z akčních filmů opepřila úterní duel v hokejové extralize mezi Vítkovicemi a Hradcem Králové. Obsazení hlavních rolí? Martin Podlešák (196 cm/103 kg) a Lukáš Kovář (199 cm/97 kg). Srážku těžkých vah vyhrál jasně na body forvard Mountfieldu, domácí bek zase přetáhl Podlešákovi dres přes hlavu.