Z Hradecka

ABD pryč? Brzdí to také hotel: Už měli zmizet. Jenže nějak se k tomu nemají. Odchod firmy ABD Invest ze zimního stadionu se protahuje. Společnost přitom měla odejít k poslednímu říjnu, soud totiž před časem rozhodl, že smlouva mezi brněnskou ABD a městem Hradec Králové o pronájmu stadionu je neplatná.

Aukce energií? Lidé jí nevěřili, zúčastnilo se jich sto patnáct: První společná aukce elektřiny a plynu pro domácnosti a firmy se příliš nezdařila. Do aukce se totiž přihlásilo jen sto patnáct odběratelů z šestatřiceti měst a obcí Chlumecka a Novobydžovska. „Opravdu byl menší zájem, než jsme předpokládali. Lidé by měli těmto novinkám více důvěřovat," řekla Jana Bitnerová, manažerka místní akční skupiny Společná Cidlina.

Ze sportu

Hradec jede lanovkou, rival stoupá stromečkem: Jeden se na extraligovou sjezdovku veze kabinkovou lanovkou, kde se podává teplý čaj, druhý do prudkého krpálu stoupá „stromečkem" pěkně po svých a lyže podjíždějí a podjíždějí. Takový je nyní rozdíl mezi hokejovými rivaly z Hradce Králové a Pardubic. První mění ve zlato, na co sáhne, vítězí, v tabulce se vydrápal na druhé místo. V táboře rivala se babrají sérií porážek.