Z Hradecka

Agátka je chytrá a jí z ruky. Řeč je o rejnokovi: Metrové ryby, které když kousnou, rozdrtí para ořech. Žádná legrace, přesto se Petr Petr každý čtvrtek ponoří do akvária se stotřicetitisíci litry vody a své miláčky nakrmí. A to všechno mohu sledovat návštěvníci Obřího akvária v Hradci Králové. „Rejnočici Agátu už máme nějaký čas, nádrž jejího původního majitele jí byla malá, a tak nám zavolal, jestli si ji nevezmeme," líčí Petr Petr.

Tvoří, povídají si a pomáhají. Aktivní senioři mají své dílny: „Nezůstávejte doma, jste pro nás důležití a těšíme se na vás," vzkazuje všem seniorům Centrum Sion. Pořádají se tu dílny pro starší věkem, ale mladé duchem a je o ně velký zájem. Za sebou už má centrum dvě velmi vydařená setkání. Konají se dopoledne každé první pondělí v měsíci, další je tedy naplánováno na 2. prosince 
v 9.30 hodin.

Ze sportu

Futsalový svátek. „Mloci" změří síly s Era-Packem: Jediný hradecký tým, hrající nejvyšší futsalovou soutěž, se v pátek utká s pátým nejlepším celkem světa. Salamandr v rámci 9. kola Chance futsal ligy přivítá od 20.30 hodin v třebešské sportovní hale Era-Pack Chrudim. V tabulce soupeře dělí čtrnáct bodů. Domácí tým, který v premiérové sezoně mezi elitou řeší hlavně záchranářské práce, je na desátém místě. Několikanásobný český šampión je první.