Z Hradecka

Šmejdi jsou zpět. Důchodce lákají do Alessandrie: V Hradci se vlastně zrodil pojem, který dává pravé jméno prodejcům využívajícím důvěřivost i bezbrannost starých lidí. Šmejdi. Do světa ho poslala Silvie Dymáková, novinářka, která natočila stejnojmenný dokument popisující jejich hnusné praktiky. Teď se vynořily zprávy, že se šmejdi do Hradce vracejí. Jejich působištěm by měl být podle jedné ze seniorek tradiční hotel Alessandria na Slezském Předměstí.

MHD zdraží papírové jízdenky – kvůli nezájmu: Které jízdenky jdou v Hradci nejvíce na dračku? Paradoxně ty nejdražší – u řidiče autobusu nebo trolejbusu městské hromadné dopravy. Přitom počet cestujících klesá, a tak se tenčí i tržby, stěžuje si hradecký dopravní podnik. Společnost na to reaguje zvednutím jízdného a zdaleka ne zanedbatelným způsobem. Papírová jízdenka podraží z 15 na 18 korun a jízdenka koupená přímo u řidiče z 18 na 20 korun.

Ze sportu

Prodloužení a nájezdy jsou parádní disciplínou Hradce Králové, proti Vítkovicím rozhodl v nastavení Jiří Šimánek. „Hrajeme to ze zabezpečeného útoku": Machři na prodloužení a nájezdy. Zamilovaní do práce přes čas. Jakmile jde zápas do nastavení či nájezdů, hokejisté Hradce Králové z dramatických koncovek tahají jeden bod za druhým. Proti Vítkovicím se jim to povedlo už pošesté v řadě.