Z Hradecka

Zóna se mění: Nový sjezd i tržnice a odskočené OBI: Obchodní zóna u bývalého Telecomu – na rohu ulic Pilnáčkova a Akademika Bedrny – se v posledních týdnech pořádně změnila. Centrum pro kutily – OBI uskočilo o pár desítek metrů dozadu, přibyl nájezd do oblasti ze silničního okruhu a nová je také tržnice. V místě by mělo vzniknout také mnohem více parkovací míst. Budova nové hradecké prodejny OBI se nachází zčásti na půdorysu původního marketu a má prodejní plochu téměř 6 tisíc metrů čtverečních.

Studuje, učí a tancuje. A peče úžasné dorty: Málokdo toho stíhá tolik, co ona. Nejen, že studuje vysokou školu, ale také se sama ocitla v pozici pedagoga a učí. To by samo o sobě nebylo ještě nijak zvláštní. Jenže Veronika Petrusová, jež je další osobností z našeho pravidelného cyklu Zajímaví lidé Hradecka, má vedle toho hned několik originálních koníčků. Tak například: Před několika lety začala péct dorty a zdokonalila se v nich natolik, že se dnes ani nechce věřit, že je nevyráběl profesionální cukrář, ale čtyřiadvacetiletá slečna.

Ze sportu

Pařízek: ,,Podařilo se nám vybudovat silný tým": Nejúspěšnějším východočeským týmem po podzimní části Divize C jsou fotbalisté Nové Paky, kteří nasbírali úctyhodných 38 bodů a v čele mají pětibodový náskok. Na sestupové příčce se naopak nachází nováček z Vysokého Mýta. Jak byli s výkony v úvodní polovině soutěže spokojeni trenéři jednotlivých týmů?