Z Hradecka

Opravy na dva roky zavřou galerii moderního umění: „Naše Galerie moderního umění bude konečně moderní," těší se její ředitel Tomáš Rybička. Má důvod, na jaře příštího roku – přesně 10. dubna – se budova Galerie moderního umění 
v Hradci zavírá a na přibližně dva roky bude patřit stavbařům a restaurátorům. Po rekonstrukci by se většího komfortu měli dočkat samozřejmě návštěvníci, personál i samotné obrazy.

Výzkum odkryl tajemný hrob. Kdo v něm leží?:  Když se zhruba před měsícem vrhli archeologové na výzkum lokality u Lochenic nedaleko Hradce Králové, nic moc velkolepého snad ani nečekali. Kopalo se tu totiž už několikrát, naposledy v osmdesátých letech.Výzkum však skončil velmi překvapivě a nálezy všem vyrazily dech. Takové unikáty totiž nikdo nečekal.

Ze sportu

Kraus: ,,Druhá liga? Vím, kam patříme": Nebýt tak trochu zpackaného závěru podzimní části, mohli se fotbalisté Převýšova v tabulce České fotbalové ligy pohybovat u špice. I šesté místo však trenér Jan Kraus považuje za solidní vysvědčení. ,,Nezvládli jsme utkání se soupeři ze spodu tabulky, což mě mrzí. Přesto jsem s umístěním spokojený," říká.