Z Hradecka

HB Reavis a ECE ruku v ruce. Bude stadion bez obchoďáku?: Dva mocní developeři se spojují v akci, která vzrušuje Hradec. HB Reavis, firma, jež má stavět Aupark, tedy obchodní centrum u Koruny, je blízko dohodě se společností ECE. Ta má vybudovat obří obchodní centrum v Malšovicích, jehož součástí má být také nový fotbalový stadion. Partneři by měli nečekanou dohodu, o níž se však 
v zákulisí mluvilo již delší dobu, oznámit v úterý.

Hradecké domácnosti vydají za vodu o korunu denně více: Zdražuje se téměř všechno a nejinak tomu bude i s vodou v Hradci Králové. Její cena se zvedne v průměru o 3,5 procenta na 91,13 korun za metr krychlový. „Inflace a vyšší náklady na nákup povrchové vody kvůli omezení čerpání vody z podzemních zdrojů," zdůvodnila zdražení Veronika Bergrová, mluvčí Královéhradecké provozní.

Ze sportu

Marha: „Pardubice pomlouvat nebudu. Nebylo by to fér": Ne, nebude házet na Pardubice špínu, nebude jim vyčítat, že v médiích ho označily za druhého nejdražšího hráče organizace. Josef Marha (37) si po pikantním přesunu do Hradce Králové zachoval tvář hokejového gentlemana. „Nebylo by ode mne fér někoho pomlouvat. Nejsem ten typ," říká útočník s hradeckou minulostí i budoucností.