Z Hradecka

V lednu jako v máji. V parcích i na Hradečnici je narváno: Úspory za vytápění, posypové materiály, procházky, letní sporty, jednodušší doprava na čemkoliv – to jsou jednoznačné výhody plusových teplot tak nezvyklých na téměř polovinu ledna. Hradecké domácnosti se zatím mohou radovat, protože díky počasí zřejmě trochu ušetří na odběrech tepla. „Máme propad asi tak dvanáct procent," přiznává Jiří Seidler, ředitel Tepelného hospodářství.

Unikátní smiřická kaple dostane nový kabát: Kaple Zjevení Páně v areálu smiřického zámeckého parku je barokním unikátem, jehož interiér zdobí jeden z nejkrásnějších obrazů malíře Petra Brandla. Teď ji ale „zdobí" spíše flekatá fasáda. Ta by se měla letos v létě konečně dočkat opravy. „Vše závisí na tom, zda se nám stejně jako loni podaří získat dotaci od ministerstva kultury," naznačil starosta Luboš Tuzar. Uzavřel by se tak kolotoč rekonstrukcí, které  trvají několik let.

Ze sportu

Do Hradce nepřišel leštit lavičku, chce hrát: Zničehonic má fotbalista Jiří Poděbradský zdatnou konkurenci. O post levého beka se do  Hradce Králové přišel ucházet 
Pavel Čermák (24), borec, jenž poslední půlrok strávil ve slovenské Senici, a jehož na české prvoligové jeviště uvedl už v roce 2007 Baník Most. „Přišel jsem do Hradce hrát a ne sedět na střídačce," vzkazuje na dálku svému konkurentovi. Pište si, že letošní zima bude mimořádně zajímavá. Ve znamení souboje Poděbradský – Čermák!