Z Hradecka

Chtěl mi ji napálit a trefil moji dceru, říká fotbalista Pečenka: Byl u zrodu strkanice, po níž byl na hokejovém zápase Hradce s Plzní ochrankou drsně napaden čtyřicetiletý muž. Luděk Pečenka, bývalý fotbalista Hradce, se 
s ním dostal do konfliktu. A jaký trest hrozí ochrance? Dva roky vězení. „Omlouváme se, reakce byla nepochopitelná," kaje se.

Výhled z Milíře přilákal už tisíce turistů. 
K rozhledně přibude hřiště i občerstvení: Když byla na začátku října na kopci Milíř tyčícím se nad Vysokou nad Labem otevřena nová rozhledna, byla to pro obec velká sláva. Jen první víkend se sem přijelo podívat více než devět stovek návštěvníků. Rozhledna, která nese stejný název jako kopec, na němž stojí, se během krátké doby stala oblíbeným cílem turistů.

Ze sportu

Hable se vrací, nahradí Šislera: Návrat ztraceného syna. Fotbalisty Hradce Králové posílí pro jarní boje ve druhé lize Jan Hable. Pětadvacetiletý defenzivní záložník přichází z Baníku Ostravu výměnou za Vojtěcha Štěpána. A „votrokům" má pomoci k návratu do první ligy. Hable by měl v sestavě nahradit Jana Šislera, který odmítá prodloužit smlouvu.