Z Hradecka

Sv. Mikuláš dál čeká na opravu. Je havarijní: Je to jedna z hradeckých pozoruhodností – dřevěný chrám svatého Mikuláše v Jiráskových sadech. Bohužel, tato stavba je ve zlém rozpoložení. „Když to řeknu kulantně, není ve stoprocentní kondici," řekl Milan Augustýn Jareš, protopresbyter pravoslavné církve, jež zde má každou neděli své svaté liturgie, tedy mše.

Studenti pátrali ve starých archivech. A vznikla výstava: Jan Palach? Tohle jméno pořád jitří emoce," myslí si Pavel Žalský, člen Studentského historického klubu univerzity Hradec Králové. I to byl jeden z důvodů, proč se klub rozhodl uspořádat výstavu ke 45. výročí úmrtí Jana Palacha, která mapuje léta 1968 až 1989 v Československu.

Ze sportu

Vydarený jede do Soči! „Je to sen": Tak přece jen. Poslední bílé místo v kariéře hokejisty René Vydareného se zabarvilo. Účastník šesti světových šampionátů si za pár dní sbalí bagáž na cestu do Soči.  Poprvé v životě oblékne dres slovenského národního týmu na olympijských hrách. „Všichni vždycky říkají, že olympiáda je něco neskutečného. Tak se nechám překvapit," říká opora hradeckého Mountfieldu.