Z Hradecka

„Azyláky" jsou plné. Bude se stavět další: V krajském městě jsou hned dvě zařízení pro lidi bez domova. Domov pro matky s dětmi a Dům Matky Terezy – středisko sociálních služeb pro lidi bez domova. Obě provozuje Oblastní charita. Jenže i když je město doslova ověnčeno různými cenami za kvalitu sociálního bydlení,  kapacity zařízení nestačí. Zvláště teď přes zimu.

Město vydražilo 14 bytů, aukce dalších bude už za týden: V září loňského roku se v hradeckém Aldisu historicky poprvé dražily městské byty. Do dnešního dne jich radnice tímto způsobem prodala 14 ze 16 nabízených. Radnice za prodané byty utržila 12,5 milionu korun. „Je to dobré, když sečteme celkovou částku, je nad odhadní cenou," pochvaluje si primátor Zdeněk Fink.

Ze sportu

„Na olympiádě by měl chytat Kovář": V hokejové extralize je Jiří Šimánek s dvaadvaceti góly třetím nejlepším střelcem. Má sebevědomí, lepí mu to. Ale když má říct, jak se mu v tréninku daří na Jakuba Kováře, který se v Hradci připravuje na olympijské hry, zahlásí: Bez komentáře. „Vstřelit mu branku je o dost těžší," říká kapitán druhého týmu tabulky, který v pátek zakončí domácí třízápasovou minisérii v duelu s trápícím se Kladnem.