Z Hradecka

Zastupitel kradl proud. V úřadu skončil, nahradí ho v úterý: Třebechovický zastupitel a radní Michal Haviar (ODS) údajně odebíral proud načerno. Radní už rezignoval na svou funkci. „Moje životní situace je nyní špatná, k tomu se přidala tato situace, která není zrovna správná. Nechci se k tomu moc vyjadřovat," nepopřel podezření Michal Haviar v rozhovoru s Českou televizí..

Učitelé uměleckých škol darovali krev. Byla to legrace. Chtějí nasbírat 60 litrů: Srdečná a veselá atmosféra panovala v pátek na transfuznim oddělení fakultní nemocnice. Učitelé z hradeckých uměleckých škol tam byli odběrem krve oslavovat šedesáté výročí založení jejich škol v krajském městě. K prvnímu odběru jich přišlo patnáct a většina z nich poprvé. Všichni se znali, tak byla na oddělení legrace. Dobrá nálada se přenesla i na personál, prostě byla pohoda.

Ze sportu

„Votroci" narazí na německou sílu a důraz: Zajímavé měření sil s kvalitním soupeřem čeká fotbalisty Hradce Králové. Vedoucí tým druhé ligy už v pátek odcestoval do Německa, kde se v sobotu od 13.30 hodin utká na stadionu Glücksgas s domácím Dynamem Drážďany, momentálně předposledním týmem osmnáctičlenné 2. Bundesligy. Pro německý tým se jedná o generálku na jarní mistrovské boje, v nichž bude usilovat o udržení.