Z Hradecka

Lidé z periferie se učí třídit, odpad jim vyvážejí méně často: Zvláštní popelnice na papír, plasty i bio
odpad a to přímo u domu. Pilotní projekt, který by měl obyvatele především okrajových částí města naučit třídit, pojede ještě několik měsíců, přesněji do léta. Zatím si komfortu přítomnosti několika kontejnerů přímo u nosu užívají lidé v Malšově Lhotě a ve Svinarech. Hradecké služby tam nyní vyvážejí odpad jen jednou za čtrnáct dní a ne týdně, což byl účel celé akce.

Dovolená na kole s dětmi a mezi albánskými bunkry: Máte malé děti, rádi jezdíte na kole a říkáte si, že je kvůli cestám raději necháte doma? Není třeba, mohou dovolenou strávit s vámi, třeba klidně šest týdnů a na Balkáně. Markéta Hroudová a Luděk Zigáček na naložených kolech, se čtyřletým Víťou a tříletou Šárkou ve vozíku projeli Bulharsko, Makedonii, Albánii, Černou Horu a Bosnu a Hercegovinu. O své pouti vyprávěli na hradeckém festivalu Cyklocestování.

Ze sportu

Testem neprošli. Hradec schytal v Drážďanech „čtyřku": V německé zkoušce neobstáli. To, co si přál kouč Luboš Prokopec se nepovedlo. Fotbalisté Hradce Králové prohráli v Drážďanech s celkem druhé německé bundesligy 1:4. V pondělí se na umělé trávě hradecké Slavie představí proti Bohemians Praha (12). „Bylo to těžký soupeř, který je v přípravě mnohem dál. Byl lehčí, dynamičtější a vyhrál zaslouženě," přiznal hradecký trenér.