Z Hradecka

Tři dny v práci aneb Zbraně na derby malovala i Adélka: Bude se zase ve fanouškovském kotli vařit koňský guláš? „Připravujeme něco speciálního, ale nesmím ani naznačit," usmívá se Libor Pytlík, jeden z tvůrců takzvaného chorea, tedy obrazových vzkazů protivníkovi, jež ukážou hradečtí fans při úterním ostrém boji s hokejisty Pardubic. „Bude to takový příběh," navnadí zvědavé jeho kolega Petr Král, jeden z šéfů fanoušků, jinak zvaný Birkow.

Debata Deníku: Stadion s obchodním centrem? Nebo ne? - Šéf Jukl o odpůrcích: Vadí mi lidi, kteří lžou: Sešli se v kině Bio Central, aby debatovali o projektu Park Malšovice. Jeho zastánci i odpůrci. Diskuze se však zvrhla, a proto Hradecký deník nachystal seriál rozhovorů se zasvěcenými. Prvním z nich je ředitel FC Hradec Králové Richard Jukl, dalším 
v pořadí bude ve středu Jan Čížek, architekt ze sdružení Kruh pro občanskou společnost.

Ze sportu

Letos naposledy? Je tady derby číslo čtyři!: Připravte se na maximální porci zážitků a emocí. A užívejte si je. Možná je to letos naposledy, možná ne. V Hradci Králové se v úterý hraje východočeské derby číslo 4! Poslední v základní části. To další může přijít v play off, nebo až vytáhne oponu nová sezona. Co je ale stoprocentní? Dvě věci. U vstupu na zimák u Orlice visí bílé cedule VYPRODÁNO. A druhá jistota? Kdo nesehnal lístek, přijde o omračující atmosféru v hledišti.