Z Hradecka

Blýská se Hvězdě na lepší časy? Zatím se rodí projekt: Rezavé konstrukce, opadané obklady, které každoročně látají technické služby. Areál Hvězda postavený v osmdesátých letech minulého století by si zasloužil kompletní rekonstrukci. Nyní to vypadá, že by na ni mohlo dojít, tedy alespoň na vytvoření projektové dokumentace. Potvrdil to náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich. „Alespoň pak budeme moci začít hned, jak budou finance zahrnuté v rozpočtu," doufá.

Kraj neodhadl cenu. Hluchák bude o 22 milionů dražší: Původně kraj odhadoval cenu rekonstrukce bývalého Ústavu hluchoněmých na královéhradecké Pospíšilově třídě na zhruba 55 milionů korun. Nyní tvrdí, že opravy budou stát kolem 77 milionů korun. „Původní cenu jsme vypočítali propočtem kubatury budovy a byl to jen hrubý odhad," vysvětlil Josef Dvořák, krajský radní zodpovědný za investice a majetek. Cenu upřesnila projektová dokumentace, ze které investici úředníci přesně vypočítali.

Ze sportu

Opět s namalovaným knírkem. Cinkne medaile?: Hvězda světového snowboardcrossu Eva Samková patří ve dvaceti letech k favoritkám olympijského závodu. Před odletem trénovala hlavně starty. Jedenadvacetiletá skikrosařka Andrea Zemanová kvůli olympiádě opustila alpské lyžování. V minulé sezoně především marodila, ale do Soči přesto odletí. Obě sportovkyně Deník představí v rámci seriálu Východočeská stopa v Soči.