Z Hradecka

Planetárium sveze do vesmíru i za historií, říká nový ředitel: Budova planetária u hradecké hvězdárny úspěšně roste. Pracuje se už uvnitř. Hotovo by mělo být do konce listopadu, pokud vše půjde podle plánu. Planetárium, do kterého se vejde stovka lidí, by mělo návštěvníkům nabízet nejen výlety do vesmíru, ale i jiné zážitky.

Dort, panáčka? Paní Hedvika slavila 102 let: „Dejte si panáčka. Vy jste ke mně řídili? Ale to už je snad i škoda benzinu," směje se paní Hedvika Trutnovská, která v úterý vítala ve svém pokoji v hradeckém domově důchodců gratulanty. A že jich bylo, slavila totiž 102 let. Na stole nechyběly sladkosti, chlebíčky a nádherný dort ve tvaru zeleného klobouku a samozřejmě 
s důležitou číslovkou.

Ze sportu

Prokopec zeštíhloval, Ptáček přežil: Dvaadvacet hráčů a dva gólmani prolezli sítem, ostatní, kteří v přípravě dosud nepřesvědčili, mají smůlu. Kouč fotbalistů Hradce Králové Luboš Prokopec si vybral sestavu, která na jaře zaútočí za vytouženým postupem do první ligy. Oproti podzimu je v základním kádru sedm nových jmen. Čtyři posily (Hovorka, Križko, Čermák a Hable) a tři hráči z juniorského týmu (Ptáček, Doležal a Zorvan).