Z Hradecka

Obžalovaný Malíř: Jistý si nejsem…: Je prvním vysoko postaveným mužem, který se bude zpovídat v kauze, jež je černou můrou Hradce Králové. V případu spojení města 
s brněnskou firmou ABD Invest, dnes už bývalým pronajímatelem místního zimního stadionu. Josef Malíř, náměstek někdejšího primátora Otakara Divíška, byl obžalován – a jeho podíl na akci bude tedy zkoumat soud.

Počet tragédií na „silnici smrti" klesl, opatrnost se však vyplatí: Silnice z Hradce Králové do Lovčic patřila k nejnebezpečnějším v celém Česku. Počet  nehod  na komunikaci dlouhé přibližně 35 kilometrů byl alarmující,  ročně při nich  zahynuly nebo se těžce zranily desítky lidí. Podle údajů policejního prezídia si silnice v roce 2003 vyžádala osm obětí, o rok později se jejich počet zvýšil na devět. V roce 2005 zde policie zaznamenala čtyři mrtvé.

Ze sportu

Olympijská vítězka v snowboardcrossu ze Soči Eva Samková: 'Při setkání s Jágrem budu nervózní. Je to borec': Na startu se s namalovaným knírkem pousmála, pak si klasicky podřepla. 
V cíli po zadku doklouzala 
k bariéře, řvala radostí a kopala do sněhu. Snowboardistka Eva Samková takhle slavila olympijské vítězství. „Je to šílené. Vždycky jsem koukala doma v televizi na letní i zimní olympiádu a teď tady jsem jako šampionka," zářila dvacetiletá reprezentantka.