Z Hradecka

Chybí nám technici, stěžují si podniky: O technické obory není zájem a to i přesto, že jsou podle ředitelů hradeckých podniků poměrně slušně placené a hlavně – jsou k mání. „Nemůžeme sehnat obráběče, obsluhu CNC strojů, chybějí nám ale i inženýři. Bereme si tedy zaměstnance ze zahraničí," potvrzuje Pavel Simajchl, ředitel hradeckého ZVU a.s.

Nový terminál v Bydžově přivítá autobusy už v březnu: Začalo se loni v dubnu. Původně se mělo končit v listopadu, nakonec však byla stavba nového přestupního terminálu v Novém Bydžově předána 20. prosince. I když je po stavební stránce hotovo, autobusy na terminál nejezdí. Město piluje poslední detaily a slibuje zahájení zkušebního provozu co nevidět – 2. března.

Ze sportu

Vítěz federálního derby? MY!: V úterý večer se seberou a na federální derby vyrazí s kamarády do hospody. Český patriot František Ptáček v Hradci Králové, slovenský chalan Rastislav Dej doma v Považské Bystrici. „Vyhrajeme," vyhrknou oba naráz při prvním dotazu. Jak jinak. Tvrdit něco jiného, národ by je považoval za zrádce. „Vidím to na psychologickou válku," uvažuje ostřílený zadák hradeckého Mountfieldu. A Dej? „Základ je gólman a já věřím našemu Lacovi," culí se útočník.