Z Hradecka

Trhovci se vracejí na opravené náměstí. Začíná se v dubnu: Pulty s ovocem, zeleninou, květinami, ale i sadbou nebo dekorativními předměty. Takový by měl být sortiment trhovců, kteří by měli od 1. dubna obsadit nově zrekonstruované náměstí 28. října v Hradci Králové pod novou atypickou střechou. Zatím jsou prostory ještě obehnány páskou.

Trabanty projely svět. Drsnou podívanou uvede sám režisér: Osm šílenců nasedlo do dvou trabantů, jednoho polského fiátku a na Jawu 250 z roku 1957. Projelo s nimi amazonské pralesy, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán a natočilo film. Čtyři měsíce spolu byla mezinárodní posádka – Češi, Slováci a Poláci – v náročném terénu, aniž by se předem znala. Společně ujeli 21 124 kilometrů.

Ze sportu

„Nikomu nedám záminku, aby se uspokojil": Kdyby se v extralize udělovala cena pro manažera roku, Aleš Kmoníček by patřil mezi žhavé kandidáty. Do Hradce přivedl hokejovou extraligu, klub se stal senzací ročníku, zdravou kondici vykazuje i v účetnictví, což není v nejvyšší soutěži bůhvíjaká samozřejmost. Spokojení jsou i zaměstnanci. Ti nejdůležitější podepsali nové smlouvy.