Z Hradecka

Infocentra, hejbejte se! Nové vyroste na nábřeží, další zmizí:V současné době má krajské město tři infocentra, která by měla házet záchranné kruhy v podobě informací převážně turistům. V budoucnu jich možná bude o jedno méně. Definitivně spočítané to má infocentrum na Velkém náměstí. „Je to v objektu soukromého majitele a jakmile opravíme Bílou věž, bude centrum tam," potvrdil Martin Soukup, náměstek primátora.

Sraz maminek: Bazárek má stovky příznivkyň: Když si otevřete facebook a do vyhledávače zadáte heslo Bazárek HK, najdete hned několik různých skupin s mírně odlišným pojmenováním, jejichž příznivkyně se dají počítat po stovkách. Jedno mají společné – sdružují maminky z Hradce a okolí, které díky těmto skupinám vyměňují, nakupují nebo prodávají v podstatě všechno, co se takovým maminkám hodí.

Ze sportu

Horák: „Rozhodnou maličkosti": Klub i město Hradec Králové na něj udělaly velký dojem. Když se zlínský hokejový obránce Oldřich Horák rozpovídal o životě a angažmá v metropoli východních Čech, z jeho hlasu sršela nostalgie. „Je to play off a na nějaké speciální série se nehraje. Ale určitě si vzpomenu, že jsem tam sezonu odehrál," vzpomněl 23letý Horák na sezonu 2010/2011.