Z Hradecka

Virtuální bankéř č. 1 je z Hradce: Studenti jsou často vítězi nejrozličnějších klání. Učitelé mají mnohem méně příležitostí. Přesto i na tomto poli sbírají královéhradečtí kantoři ocenění. Zatím poslední korálek přidal na šňůrku hradeckých učitelských úspěchů zástupce ředitele obchodní akademie sídlící V Lipkách Zdeněk Pospíšil, který se stal nejlepším virtuálním bankéřem mezi českými kantory.

Kvůli smrti synka rodiče chtějí po nemocnici 600 tisíc korun: Chlapeček zemřel v květnu roku 2007 krátce po porodu na nedostatek kyslíku. Porod koncem pánevním byl rizikový a rodiče mají za to, že zdravotníci jej vedli nesprávným způsobem. Zástupce nemocnice uvedl, že žaloba by měla být zamítnuta, neboť žena odmítla kontinuální monitoring plodu. Proti tomu se však čtyřiatřicetiletá matka ohradila.

Ze sportu

,,Zlín hraje podobně jako my, moc gólů padat nebude": Emoce začínají pozvolna bublat už před sérií extraligového play off. Zlínský útočník Marek Melenovský si neodpustil hlášku na účet hradeckého veterána Jaroslava Kudrny. Jeho reakce? Střídmá, ale štiplavá zároveň. „Nevybavuji si, že by Melenovský hrál někdy ve Zlíně nějakou důležitou roli. Jde to úplně mimo mě," říká jeden z lídrů hokejistů Mountfieldu.