Z Hradecka

U Husa bezpečněji. Opravy 
už začnou, firma je vybraná: Přehlednější dopravní situace, nové chodníky, pruhy pro cyklisty, zastávky. To vše slibuje dlouho slibovaná rekonstrukce v teplých měsících zvlášť frekventované křižovatky U Husa v hradeckých Malšovicích. Práce by měly začít co nevidět, radní už vybrali zhotovitele stavby. Rozhodla nejnižší cena, takže místo plánovaných 20 milionů korun budou úpravy stát méně a to podstatněji.

Duka míří do Hradce. Uvede šokující dokument o Romech: Všechny moje děti. To je název slovenského dokumentu, který zachycuje skutečné a téměř neuvěřitelné události. V Hradci Králové ho v kině Bio Central uvede ve středu od sedmi hodin večer kardinál Dominik Duka. Ústřední postavou filmu je charismatický farář Marián Kuffa, který se pokusil o nemožné. Místo sutany navlékl montérky a pustil se s vervou do práce.

Ze sportu

Zamíří Michal Matějovský na Dakar? Všechno je možné: Královéhradecký jezdec Michal Matějovský, který se letos opět zúčastní seriálu mistrovství Evropy cestovních vozů, získal další cenné zkušenosti. V rámci spolupráce se Svoboda Tatra Teamem usedl za Volant vozu Tatra 815 4x4 Dakar. Testovalo se na cvičném terénu nedaleko letiště v Jaroměři – Josefově a šéf týmu Václav Svoboda dovezl pro letošní sezonu nově upravený vůz Tatra 815 4x4 „Dakar".