Z Hradecka

Plevel u Aldisu možná ustoupí kancelářím, město má zájemce: Garáže, hotel, administrativní centra. To všechno se plánovalo v zóně kolem kongresového centra Aldis v Hradci Králové. Zatím tam roste lebeda a svoje zázemí tu nově rozbil cirkus. To by se však mohlo změnit. „Jednáme s potencionálními investory, kteří projevili zájem zde vystavět víceúčelové objekty s převažující administrativní funkcí," potvrdil Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Najet od Vysoké na dálnici není možné. Pomůže Hradci žaloba?: Hradec Králové a Vysoká nad Labem se chtějí kvůli dopravnímu značení u Opatovic obrátit na soud. Řidiči z jihovýchodní části Hradce a dalších vesnic nemohou ve směru od Vysoké odbočit do Opatovic, čímž se jim ztížil nájezd na dálnici D11 a směrem na Pardubice. Auta se musejí vracet na kraj Hradce, otočit se a jet zpět na totéž místo, jen z jiné strany.

Ze sportu

Hattrick? Bonbonek navíc: Chytil slinu a odnesl to Zlín. Jaroslav Kudrna spálil šance Beranů na druhé vítězství ve čtvrtfinále třemi góly. Hattrick dokonal v čase 57:39. Z téhle rány už se domácí nezvedli. „Při rozhodující brance propadli, Franta Ptáček mi to přihrál, nepřemýšlel jsem a poslal to Kašíkovi pod vyrážečku," radoval se hradecký rodák po první historické výhře svého mateřského hokejového klubu v extraligovém play off.