Z Hradecka

Proti Zlínu – ale i Pardubicím. Hradec čeká historický víkend: Tenhle stadion byl otevřen v roce 1957, ale až v sobotu se dočká chvíle, jež dělá z hokeje velké divadlo. Zápasu play off tuzemské extraligy, tedy elitní soutěže. Hradec se v sobotu a v neděli v podvečer poměří ve třetím a čtvrtém utkání čtvrtfinále se soupeřem ze Zlína. Po úvodních dvou duelech na jihu Moravy, v království žlutomodrých barev, je stav série vyrovnaný.

Jeden svět se blíží. Láká i na dokument o babičce stopařce: Že jsou dokumenty nudné? To už dávno neplatí. Mezinárodní festival Jeden svět je toho zářným důkazem. Do hradeckého Bio Central míří podruhé a stejně jako loni nabízí nepřeberné množství zážitků. Čtyři dny nabité filmy o lidských právech, diskuzemi, koncerty a dalším doprovodným programem, si můžete užít od pondělí 24. do čtvrtka 27. března.

Ze sportu

Kantor: „Věřím, že bude vyprodáno": V brance ho dusil úporný tlak hokejistů Zlína, zničil tutovou šanci Balaštíka, v poslední vteřině schoval další střelu do lapačky a paží pak vítězně zapumpoval. Vedle třígólového střelce Jaroslava Kudrny byl dalším hrdinou duelu číslo dva hradecký gólman Pavel Kantor. I díky němu platí ve čtvrtfinále stav 1:1 na zápasy.