Z Hradecka

Studenti zahájili Pedagogické dny. Představením v ruštině: I učitelé mají své dny, mohla by znít parafráze slavné reklamy z devadesátých let. Každoroční Pedagogické dny Univerzity Hradec Králové začaly v pondělí a potrvají až do konce týdne. Pondělní program nabídl přednášky, workshopy, ale i divadelní představení v cizím jazyce.

Po meteostanici má Bezručovka i infokoutek: Málokterá škola se může pochlubit vlastní meteostanicí. Hradecká ZŠ Bezručova takovou jednu vlastní, úspěšně tam funguje už druhým rokem. Letos škola žákům opět vyšla vstříc a investovala do dalšího projektu – infokouktu. Na veřejně přístupné počítače – tedy infokoutek – mohou zajít žáci kdykoliv před vyučováním nebo třeba o přestávkách.

Ze sportu

Hromotluk Švagrovský zatočil se smůlou: Dvakrát se přimotal k rozhodující trefě v prodloužení a pokaždé mu nezbylo, než zoufale sledovat erupci radosti na straně Zlína. Až v neděli od sebe David Švagrovský odehnal smůlu, která se na něj ve čtvrtfinále přilepila jako stín. Gól na 1:1 byl pro něj první v sezoně. Tím také nastartoval velký obrat hradeckých hokejistů ve čtvrtém duelu.