Z Hradecka

Exponáty muzea v ohrožení. Aby si prezident mohl zapálit: Exponáty nevyčíslitelné hodnoty, architektonicky vzácná stavba – Muzeum východních Čech. To vše bude 15. dubna v ohrožení. Do Hradce Králové totiž v tento den přijede na návštěvu prezident republiky Miloš Zeman. „Ve všech budovách, kam prezident zavítá, se musejí vypnout požární hlásiče," glosoval přípravy na návštěvu státníka primátor města Zdeněk Fink na úterním zasedání hradeckého zastupitelstva.

Dvě zraněné – to je výsledek srážky trolejbusu s autem: Ke srážce trolejbusu městské hromadné dopravy s osobním autem značky Suzuki Splash došlo 
v úterý kolem jedenácté hodiny dopoledne na kruhovém objezdu před vlakovým nádražím v Hradci Králové. „Dva lidé byli zraněni, škoda zatím nebyla vyčíslena," popsala policejní mluvčí Lenka Burýšková. Proč ke srážce došlo, není zatím jasné. Příčiny nehody a míru zavinění šetří policie.

Ze sportu

Ptáček: „Plive, nadává, fakuje… To je play off": V sestavě pro čtvrtý zápas se jeho jméno neobjevilo. Naštvaný odevzdal věci a zmizel domů. Tak ho to vzalo. „Ale pak se mi to rozleželo v hlavě. Série může ještě být dost dlouhá, každý hráč musí být připravený," smířlivě pronesl po úterním tréninku hokejový matador František Ptáček. Ve středu se už zase chystá do práce, za nerozhodného stavu 2:2 je na řadě další díl psychologické války. Zlín provokuje, snaží se soka zdeptat a vytočit, Hradec nereaguje.