Z Hradecka

Studentský klub z Pajkrovy flošny by chtěla udělat sama univerzita: Obrázek nového a stylového studentského klubu v Hradci Králové, který zatím chybí, nabývá ostřejších kontur. Zchátralý objekt Pajkrovy flošny, stojící vedle botanické zahrady Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, by se v něj mohl proměnit. Původně opravy plánovalo město – až sežene finance, ale jeho rekonstrukci si možná vezme na svá bedra sama Univerzita Karlova.

Absurdistán: Občanku vystaví Bydžov, peníze jdou do Hradce: Absurdistán. Přesně tak by se dala jedním slovem shrnout situace v Novém Bydžově. O co jde? Je rok 2012 a přicházejí změny v legislativě. Novela zákona umožňuje vydání občanek bez ohledu na bydliště u úřadů obcí s rozšířenou působností. Už za chvíli je však jasné, že ten, kdo na změnu doplatí, bude úřad v Novém Bydžově.

Ze sportu

Holeš je zpátky. Velkým lákadlem je Euro: Jeho kariéra se rozjela výborně. V osmnácti letech naskočil do ligy, dostal pozvánku do reprezentační jednadvacítky. Jenže pak se vše nějak zadrhlo. Fotbalisté Hradce Králové loni spadli z nejvyšší soutěže a Tomáš Holeš nedobrovolně putoval na marodku. Kvůli bolestem zad se loni od května do listopadu na hřiště nepodíval. Teď se talentovanému krajnímu obránci blýská na lepší časy.