Z Hradecka

Naděje, či krach, dovolená, či superzápas. Je tu boj o život: Buď půjdou večer na pivo a v sobotu jim začne dovolená, nebo se budou chystat na nedělní superzápas – na rozhodující sedmý duel čtvrtfinále play off extraligy. Hradec čeká boj o (hokejový) život. V sérii se Zlínem je pozadu, prohrává 2:3, a pokud Jihomoravané v pátek ve východočeské metropoli vyhrají, postoupí do semifinále.

Mají Parkinsona. Od sportu i dobré nálady je ale neodradí: Šipky, bowling, kop na branku, ping pong nebo exoticky znějící sport mölkky. To je jen několik disciplín, které zdolávali lidé trpící Parkinsonovou chorobou. Sportovní hry parkinsoniků se v Předměřicích konaly už posedmé. Dorazilo na ně přes sedmdesát lidí doslova 
z celé republiky. „Vstávali jsme už ve čtyři ráno," usmívala Jiřina Chalská, která sem přijela až z Olomouce.

Ze sportu

Prohra = konec! Hradec odvrací kritický stav: 0:1, 1:2, 2:3. Zase jsou dole, zase ve čtvrtfinále ztrácejí, zase musí dohánět ztrátu. Už potřetí. Jenže pro hokejisty Mountfieldu nikdy nebyla situace vyostřená jako na pátek. Série se Zlínem se dostala do fáze, kdy další výsledkový průšvih znamená pro Hradec konec sezony. Stav 2:3 na zápasy je kritický. Buď přijde sladké vítězství a nedělní sedmá partie, nebo nastane konec jednoho velkého příběhu.