Z Hradecka

Tereziánský dvůr chystá pokoj prezidentovi. Vše je supertajné: Prezidentské apartmá sice hradecký hotel Tereziánský dvůr nemá, přesto se může těšit, že u něj Miloš Zeman při své třídenní návštěvě Královéhradeckého kraje přenocuje. „V hotelu Tereziánský dvůr stráví pan prezident celkem dvě noci," potvrdila Eva Jouklová, tisková mluvčí krajského úřadu.

Nokturno zavřelo galerii na dva roky. Bude se opravovat: Netradiční večerní prohlídka a videoprojekce na fasádě budovy Galerie moderního umění v Hradci ukončila jednu z etap této instituce. Ve čtvrtek byl poslední den, kdy se mohli příznivci moderního umění potěšit v prostorách, jejichž vzhled bude zanedlouho minulostí. Na budově tak ožila díla z bohatých sbírek galerie.

Ze sportu

Absence Voltra? Naše výhoda: Ideální scénář zní následovně: smáznout Žižkov, pak Ústí nad Labem a přihláška do první ligy se klidně může vyplnit. Fotbalisty Hradce Králové čekají v boji o postup dva nesmírně důležité víkendy. „Jasně, šest bodů by nám hodně pomohlo. Ale v tuhle chvíli  je předčasné řešit postup," říká před nedělním střetem se Žižkovem Luboš Prokopec, kouč druhého celku Fotbalové národní ligy.