Z Hradecka

Miloš Zeman: „Vážím si lidí, kteří v životě něco dokázali": Žije-li se v Královéhradeckém kraji lidem lépe než jinde v Česku, vezl se s nimi prezident republiky Miloš Zeman během své tamní návštěvy na stejné vlně. Své tři nabité pracovní dny na východě Čech si vyloženě užíval. Alespoň tak opravdu působil. A spoustu lidí překvapil. Mile. Na univerzitě dokázal přesvědčit, že své spoluobčany nepovažuje jen za lidi obyčejné. „Každý jste svým originálním způsobem neobyčejní," řekl studentům.

Titul Šarmantní osobnost roku patří Václavu Větvičkovi: Botanik, vědec, spisovatel a vynikající vypravěč Václav Větvička byl hvězdou čtvrtečního galavečera v sále Filharmonie Hradec Králové, kterým vyvrcholil osmnáctý ročník celostátní rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku. Posluchači Českého rozhlasu a čtenáři Deníku mu poslali nejvíce hlasů a svěřili mu tak do rukou keramické Zlaté slunce, tradiční cenu pro držitele titulu Šarmantní osobnost roku.

Ze sportu

Účet srážky: Pneumotorax, čtyři dny na JIPce!: Od žižkovského gólmana Tomáše Holého dostal kolenem ránu do hrudníku. Diagnóza? 
Pneumotorax! Slovenský fotbalista Juraj Križko leží už pátý den na chirurgii v hradecké Fakultní nemocnici a líže se z drsného střetu, který byl podle mnohých za hranicí fair play. Stoper „votroků" je ovšem jiného názoru. „Podle mě to byl férový souboj. Gólmani dávají koleno před sebe, chrání se tím. Byla smůla, že jsem dostal ránu do hrudníku," neviní Križko vysokého brankáře Viktorie ze zlého úmyslu.