Z Hradecka

Šmejdi opět útočí. Vyhráli jste! Ale…: Paní Aleně Louženské z hradeckého Slezského Předměstí zazvonil telefon. „Vyhrála jste dárek za tisíc korun," vyslechla si. „Ale nemůžeme vám ho poslat, musíte si pro něj přijít na naši promo akci." „Já jsem s nimi hned hotová, ale je to podvod. Je mi líto těch babiček, co jim důvěřují," říká energická seniorka. Bylo jí hned jasné, že jde o prodejní akci.

Čtyřhodinový maraton? Školy testovaly žáky nově podle kraje: Jednotné přijímací zkoušky na gymnázia a lycea – krok, ke kterému letos přistoupil Královéhradecký kraj. Důvod? Chce prý mít přehled o tom, kdo se na školy hlásí, a navíc sjednotit standart zkoušek. „Jednotné testy z češtiny a obecných studijních předpokladů (OSP) od společnosti SCIO platí jen pro čtyřletá gymnázia a lycea zřizovaná krajem," vysvětluje Martina Götzová, mluvčí kraje.

Ze sportu

Kladný hrdina, co nosí v batohu samé medaile: Tři medaile ze zimní olympiády v Soči přenáší pěkně v batohu na zádech. Stačí pár minut a hned vám dojde: jeho sláva jen tak nezmění. A že obličej nejslavnějšího rodáka z Letohradu teď zná celá republika? Pořád je to ten sympatický a pihovatý kluk s neuvěřitelně rozpustilým úsměvem. Biatlonista Ondřej Moravec je vlastně jako Chris z filmu „Sedm statečných". Jen je mnohem veselejší.